Isten hozta nálunk!
Önkormányzat
- Fejér Megyei Önkormányzat
- Duna-mente - Fejér megye különleges gazdasági övezet
- Nemzetiségi Önkormányzatok
- Velencei-tó és Térsége, Váli-völgy, Vértes Térségi Fejlesztési Tanács
- Albensis Fejér Megyei Területfejlesztési Nonprofit Kft.
- Fejér Megyei Értéktár
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Paktum
- Választás
- Kapcsolat
- Közérdekű adatok
- Fejér Megyei Klímastratégia és Éghajlatváltozási Platform
- Fejér megyei felzárkóztatás- politikai együttműködés fejlesztése
- kitüntető cím és díjak
- A 2021-2027 tervezési időszak stratégiai szintű előkészítése Fejér megyében
- A 2021-2027 időszak projektszintű előkészítése Fejér megyében
- Kincsestáj kerékpárút
- Fejér megyei identitás elősegítése térségi szemléletben
- E-önkormányzat
Foglalkoztatás

KÖZADATKERESŐ
Árgyelán János
Árgyelán János

Született: 1976.07.12., Szentes
Lakóhely: Székesfehérvár
Végzettség: angol és orosz nyelv és irodalom szakos középiskolai tanár (Szegedi Tudományegyetem); további tanulmányok a Kodolányi János Főiskolán (társadalomtudományi szakfordító)
Munkahely: nyelvtanár és szakfordító, pártigazgató
Családi állapot: nős, nagycsaládos
Drótpostacím: argyelan.janos@mihazank.hu
Politikai életutam:
2010 óta vagyok megyei önkormányzati képviselő, 2018-ig jobbikos színekben, majd a Mi Hazánk Mozgalom politikusaként. A megyei közgyűlésben a hátrányos helyzetű Dél-Fejér térség tanácsnoka voltam a pozíció megszüntetéséig. 2019-től a TOP Projekt Bizottság, valamint a Értéktár Bizottság tagja vagyok.
2009 óta társadalmi kezdeményezéseim közül kiemelném az erdélyi szórványmagyarság javára szervezett könyvgyűjtést, a csángóföldi adománygyűjtést, a délvidéki zászlóadományozást, a székely zászló kitűzésére és a rováskultúra népszerűsítésére és felkarolására indított akciókat, rovástáblák, rovásfeliratok formájában. Kiálltam Kishantos mellett a biogazdaságot ért méltatlanságok miatt és nem hátráltam meg akkor sem, amikor a magyar föld vagy a kistelepülések megvédéséről volt szó.
Számos alkalommal voltam szervezője és felszólalója kulturális, történelmi, közéleti rendezvényeknek és konferenciáknak, mint pl. a helyi pénz vagy a települési önellátó gazdálkodás ügye. Politikai pályafutásom során mindig elsődleges feladatomnak tartottam a nehéz sorsú családok segítését, illetve elsősorban a Dél-Fejérben található hátrányos helyzetű települések támogatását, ahová számtalanszor szerveztem rendezvényeket és vittem ruhaneműt, élelmiszert, segélycsomagokat, illetve szükség esetén bármilyen segítséget magánszemélyeknek és intézményeknek egyaránt.
Megyei képviselőként fontosnak tartom, hogy a megyék jelentősége, tekintélye és önállósága újra a helyére kerüljön, és a megyei közgyűlés feladata a megyei települések működésének összehangolása, a különböző települési feladatok és elképzelések összehangolása legyen. Az önkormányzat döntéseiben a megye és a települések építését és értékeinek megőrzését kell szem előtt tartani. Mindezt a megyei lakóival és településeivel közösen, azok érdekeit képviselve egy szebb, boldogabb, élhetőbb jövő reményében.